Tagasi Projektid-le

Atraktiivne mõisakool

Projekt “Tõstamaa mõisakooli arendamine atraktiivseks ja mitmekülgseks kogukonna turismi- ja kultuurikeskuseks”

projekti_tutuvustus

09.02.2016 toimus projekti “Tõstamaa mõisakooli arendamine atraktiivseks ja mitmekülgseks kogukonna turismi- ja kultuurikeskuseks” tulemuste tutvustamine ja kinoõhtu mõisahäärberis. Vaata pilte…


 

Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehanismi 2009 – 2014 programmist “Mõisakoolid – säilitamine läbi kasutamise ” rahuldati Tõstamaa Vallavalitsuse projektitaotlus Tõstamaa mõisakooli arendamiseks. Projekti tegevused kestsid poolteist aastat kuni 2015. aasta lõpuni ning hõlmasid nii koolitusi kui teenuste väljaarendamist.

Projekti raames viidi läbi  järgmised kursused: inglise ja vene keele suhtluskursus, restaureerimiskoolitus, giiditöö- ja masinkudumise koolitused.
Lisaks koolitustele oli projekti eesmärgiks arendada ja parandada Tõstamaa mõisakoolis pakutavate turismi- ja kogukonnateenuste kvaliteeti, mille jaoks soetati mõisakoolile nii tehnilisi kui muid esemeid teenuste kvaliteedi tõstmiseks. 1. septembriks 2015 on mõisale soetatud uued klaasid, söögiriistade komplekt, kohviku- ja kokkupandavad baarilauad, mõisa uhke jahisaal on saanud elegantsed pimendus- ja tüllkardinad. Valminud on mõisaserviis ja sepistatud küünlajalad ning õmmeldi stiilsed mõisakleidid. Soetati veel kino esitlustehnika ning õuetelk väliürituste läbiviimiseks mõisapargis.
Projekti oluliseks tulemuseks on külastuskaardid, mis aitavad vallakülalisel siinsete vaatamisväärsustega tutvuda ning ühtlasi leida teed meie naabervaldadesse ning vastupidi. Samutivalmis Tõstamaa mõisa ajalugu käsitlev raamat, mille abil on külalisel võimalik iseseisvalt mõisaga tutvuda, ent on suurepäraseks abivahendiks ka noortele mõisagiididele.

Tõstamaa turism toimib koostöös kohaliku käsitöökeskusega ning sellega seonduvalt koostatt projekti raames ka piirkonna käsitööturismi arengukava.

PROJEKTITEGEVUSTEST SAAB TÄPSEMA ÜLEVAATE SIIT:

Projekti koordineeritakse Kultuuriministeeriumi poolt.
Tõstamaa valla ja mõisa poolt läbiviidava projekti juhiks on Liina Käär, liina tostamaa.ee, 50 83 834.

Overview of the project “The development of Tõstamaa manor school into an attractive tourism and culture centre of the community” in english

liina_kristiina_eea_2

Pärnu Postimees 17.02.2016:

2016-02-17_163456

Pärnu Postimees 18.02.16
Tõstamaa mõisas saab katta 100 inimesele laua serviisiga, mida kaunistab häärberi laemaalingute ornament ja mille nõud valmistasid kohalikud käsitöölised.
2016-02-18_085516
kinosaal_070316
tostamaa_slide_1
tostamaa_slide_2
tostamaa_slide_3
2016-05-24_102643
Eesti Arhitektuurimuuseumi projekti “Tegus ja nägus mõisakool” raames valmis mõisakoolide illustreeritud kaart, autoriks Eleonora Kolycheva. Tervikkaardi leiab: http://admin.moisakoolid.ee/…/…/files/images/kaart_merge.jpg